A HÁZIMACSKA
Ügyes kis mancsok
A BUNDA SZÍNE ÉS MINTÁZATA
A házimacska teste lehet rövid, zömök, tömzsi, mint a perzsa-, a manszigetiés az egzotikus macskáé, vagy hosszú, szikár, csőszerű, mint a sziámié vagy a keleti macskáé, de a két véglet között még számos típus létezik. Testformájuk kevéssé változatos, a bundájuk jellege, színe és mintázata azonban rendkívül sokféle lehet.
A szőrszálak
Tudtad?
Egyedi vonások
A csupaszság
Színkavalkád
Zűrzavaros szabályok
Természetes árnyalatok
Színtáblázat
FEJ FEJ MELLETT
A macskákat nem lehet csupán a bundájuk színe és mintázata alapján besorolni, hiszen számos macskának ugyan olyan jellegű szőrzete van. Az egyes fajták körötti igazi megjelenésbeli különbség a test és a fej formájából adódik. A házimacskák fejformáját három típusba sorolhatjuk: ék vagy háromszög alakú, gömbölyű és szögletes.
Fejformák
CSUPA FÜL
A szelektív tenyésztésnek köszönhetően a fülek mérete, alakja és elhelyezése fajtánként nagy eltéréseket mutat. A kicsitől a nagyig, a keskenytől a széles alapúig, az alacsonytól a magasan tűzöttig, a lekerekített végűtől a hegyesig, szinte minden változat előfordul.
Fülformák
Hallás
VILLOGÓ MACSKASZEMEK
A macskák szeme csaknem akkora, mint az emberé, ám pupilláikat jóval nagyobb mértékben tudják kitágítani. A legtöbb élőlény szeme kerek, ám néhány macska szeme a szemnyílás alakjából adódóan látszólag más formájú.
Szín és forma
Térbeli látás
Parázsló szemek
Harmadik szemhéj
A FAROK
Nehéz lenne pontosan megmondani, hogy miért van farka a macskának, és a funkciójára sem könnyű magyarázatot találni. Egyes elgondolások szerint az egyensúlyozásban segítheti a macskát. Vannak olyan állatok, amelyeknek egykor szintén volt farkuk, de az evolúció során elvesztették, mivel feleslegessé vált.
57 féle változat
Ismertetőjegyek
Sérülések
|
Saját gépelés, sok munkám van benne. Ha én nem lopok, te se tedd. Ha mégis kell, írd meg a vendégkönyvbe vagy a chatbe!
|
|